O mnie_old

Jestem psychodietetykiem. Psychologiem oraz dietetykiem.

WYKSZTAŁCENIE

IMG_9061W 2000 roku ukończyłam studia na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, uzyskując specjalizację z dietetyki i dietoterapii. Od tego czasu zajmuję się poradnictwem dietetycznym w różnych formach. W 2013 roku ukończyłam studia podyplomowe „Dietetyka w Chorobach Wewnętrznych i Metabolicznych” organizowane przez Warszawski Uniwersytet Medyczny. Ponieważ bliskie jest mi myślenie o psychofizycznej jedności człowieka – jestem również psychologiem W 2010 r. uzyskałam tytuł magistra psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, kończąc studia na Wydziale Społecznej Psychologii Klinicznej. Podejmując specjalistyczne szkolenie w obszarze psychoterapii, ukończyłam w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie „Program Pomocy Psychologicznej w ujęciu Gestalt”. W moim gabinecie oferuję poradnictwo dietetyczne i pomoc we wszelkich dolegliwościach i chorobach, w których właściwe odżywianie jest istotnym czynnikiem leczących. Szczególnie jednak zajmuje mnie problem otyłości wśród dorosłych oraz dzieci. Nadwaga i otyłość jest w chwili obecnej coraz większym problemem na całym świecie, również w Polsce. Wykształcenie psychologiczne, zdobyta wiedza oraz dotychczasowe doświadczenie stanowią podstawę stworzonego przeze mnie autorskiego programu odchudzania opartego na trwałej zmianie nawyków żywieniowych. Nie wierzę w szybkie i łatwe rozwiązania. Mam jednak ugruntowane przekonanie, że każdy człowiek jest zdolny do wysiłku umożliwiającego osiągnięcie wyznaczonego celu. Aby radzić sobie z trudem gruntownej zmiany większość z nas potrzebuje wsparcia – takie wsparcie, jako psycholog, oferuję Pacjentom w moim gabinecie.

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Jestem twórczynią i założycielką Poradni Dietetycznej Liria w Legionowie, gdzie zajmuję się promocją zdrowego stylu życia, profilaktyką chorób na tle nieprawidłowego żywienia, dietetyczną terapią otyłości, dietetycznym wspomaganiem leczenia różnych schorzeń – moimi pacjentami są zarówno osoby dorosłe, jak też dzieci. Obecnie pracuję również w Poradni Diabetologicznej „Naszej Przychodni” w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie jestem odpowiedzialna za dietetyczny aspekt leczenia pacjentów z cukrzycą. Jako psychodietetyk pracuję w Klinice Stresu w Warszawie, gdzie jestem członkiem zespołu specjalistów oferujących kompleksową pomoc się w radzeniu sobie z wszelkimi przejawami i skutkami stresu. Stale podnoszę kwalifikacje uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach i konferencjach dietetycznych.

SPECYFIKA PRACY

W pracy dużo uwagi poświęcam procesowi kształtowania świadomego i odpowiedzialnego odżywiania, opartego na trwałej zmianie nawyków żywieniowych – przy jednoczesnym uwzględnieniu indywidualnych preferencji pokarmowych Pacjenta. Stworzyłam własny program postępowania dietetycznego, który choć nie obiecuje szybkich i łatwych rozwiązań – przynosi wymierne i trwałe efekty. Wierzę, że właściwe odżywianie może w znacznym stopniu poprawić jakość życia każdego człowieka oraz, że każdy człowiek posiada zasoby umożliwiające dokonanie trwałej zmiany w swoim życiu. Ta wiara, będąca na początku mojej pracy pewnym założeniem – obecnie, dzięki moim dotychczasowym Pacjentom – stała się przekonaniem.

Lubię gotować i spędzać czas w kuchni, dużą radość sprawia mi możliwość podzielenia się z innymi moimi pomysłami na zdrowe i smaczne posiłki.

Telefon kontaktowy: 608-640-143.